Конкурс "Шкільна бібліотека 2020"
Матеріали Всеукраїнського конкурсу
З метою залучення дітей до читання, підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек закладів загальної середньої та позашкільної освіти, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії у 2019-2020 навчальному році буде проведено Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека-2020».
Дивіться:
Лист Інституту модернізації змісту освіти від 23.05.2019 № 22.1/10-2024 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2020» докладніше
Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.04.2019 № 598 «Про затвердження номінацій та критеріїв оцінювання Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2020» докладніше
Наказ Міністерства освіти і науки України від 25.02.2019 № 254 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2020» докладніше
Учасники 2-го етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2020»
Шкільна бібліотека – це фундамент освіти та самоосвіти. У сучасному світіінформація є найціннішим глобальним ресурсом. Тому, щоб процес освіти давав якісні результати, ми, бібліотекарі, як справжні Лицарі бібліотечного медіа, повинні стояти на сторожі інформації, яку споживають наші користувачі. І, звичайно, маємо змінюватися відповідно до глобальних тенденцій в освіті та постійного розвитку ІКТ. Бібліотека у школі має великий «козир» — ми знаходимось у середині дитячого колективу. Тому і маємо використовувати усі важелі нових технологій, пошук того, що здивує, захопить та приведе маленького читача, його батьків до бібліотеки, до книги, а не просто: «Дайте підручник!».
Граєвська Людмила
«Бібліотека – територія читання»
Олійник Тетяна
«Медіакультура в бібліотечному просторі»
Маковей Катерина
«Модель бібліотеки Нової Української школи»
Журі 3-го (всеукраїнського) етапу конкурсу завершило роботу. Упродовж травня-червня члени журі дистанційно оцінило 64 конкурсні роботи.
Олійник Тетяна Миколаївна, завідувач бібліотеки Христинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. О. Є. Корнійчука Христинівської районної ради Черкаської області увійшла до першої п’ятірки у номінації «Медіакультура в бібліотечному просторі»
Тема конкурсної роботи «Формування медіа культури користувачів шкільної бібліотеки. Лицарі медіасвіту».
Автор висвітлює питання популяризації медіаграмотності та впровадження медіакультури серед учасників освітнього процесу, виховання у здобувачів освіти критичного ставлення до отриманої інформації, відповідальності, поваги до авторського права виробника інформаційного продукту. Для вибору оптимальних методів формування медіакультури в бібліотечному середовищі автором проведений моніторинг рівня залежності учнів від гаджетів та Інтернету. Заслуговують на увагу також медіа розробки.